مساله‌یابی

 

 

 

 

آینده را شروع کن!

 

فن‌آورد تنها یک رقابت نیست! فن‌آورد یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان. فن‌آورد با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت می‌نماید. اهدای جوایز مجموعاً بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان، اعطای گواهی مهارت معتبر، معرفی به شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های دانش‌بنیان و شناسایی حوزه‌های فعال صنعت و بازار کار، تنها بخشی از مزیت‌های حضور در رقابت فن‌آورد است. مرحله اول این رقابت‌ها، از اسفندماه سال ۹۶ تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به صورت اینترنتی و مرحله نهایی آن، خردادماه سال ۹۷ در صدا و سیما به صورت حضوری (تلویزیونی) برگزار می‌گردد. فن‌آورد توانایی‌های واقعی شما را به چالش کشیده و شما را به بهترین‌ها متصل می‌کند!

 

 

 

 

مزایا

 

  1. این فراخوان امیدوار است به عنوان اولین و بزرگترین رقابت تخصصی در حوزه مساله‌یابی، بتواند بخش خوبی از مستعدین، متخصصین و علاقه‌مندان این حوزه را جهت حمایت و توسعه بستر حل مساله در کشور شناسایی و معرفی نماید.
  2. مجموعه‌های فعال در حوزه نوآوری باز و حل مساله با به اشتراک گذاشتن مسائل واقعی خود و تیم‌ها و افراد متخصص با شرکت در فن‌آورد، فرصتی مغتنم در اختیار خواهند داشت تا تجربه‌ای از تعامل بُرد-بُرد را کسب نمایند.
  3. دانشجویان و فارغ التحصیلان برای شناخت بهتر از نیازهای امروز صنعت و معرفی شدن به بهترین شرکت‌های فنّاور، دانش‌بنیان و خصوصی کشور در فن‌آورد شرکت می‌کنند.
  4. در این چالش، استعدادهای شناسایی شده به محیط‌ها و نیازهای واقعی صنعتی و نوآوری در کشور معرفی می‌شوند.
  5. در خلال این رقابت شرکت‌کنندگان می‌توانند با همتایان خود در یک گردهمایی تخصصی حضور پیدا کنند و در جهت توسعه ظرفیت‌ها و تجربیات خود ارتباط بگیرند.

 

 

 

 

طرح مسأله

 

با گسترش فعالیت سازمان‌ها و شرکت‌ها، مسائل و مشکلات آنان، پیچیده‌ ترشده است. در بیش‌تر‌موارد، شناسایی مسائل، خود از جمله مشکلات این مجموعه‌ها می‌باشد. شناسایی عارضه‌های سازمان، گشودن گره‌های اساسی سازمان برای رسیدن به اهداف استراتژیک و پیشنهاد راه‌حل‌های خلاقانه برای فائق آمدن بر مشکل بهره‌وری، می‌توانند مسائلی برای فکر کردن و چاره‌جویی در این حوزه باشند.فن‌آورد با عنایت به این موضوع، رشته مساله‌یابی را به منظور یافتن مساله و ایجاد بستری برای حل آن‌ها برگزار می‌کند.‌ افراد شرکت‌کننده در این رقابت می‌توانند کارمند سازمان/شرکت یا افرادی خارج از سیستم باشند. طرح های برگزیده در این رقابت براساس شاخص ها و استانداردهای علمی مختلفی انتخاب می شوند و افراد براساس نیاز مجموعه می توانند طرح مساله کنند.

 

 

 

 

شیوه اجرا

 

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته مساله‌یابی در ‏دو مرحله و در سطح ملی برگزار می‌شود. شرکت کنندگان در مسابقه می‌بایست پس از ‏ثبت نام و دریافت "کد ثبت نام" و پس از اطلاع‌رسانی شروع مسابقه از راه ایمیل و پیامک وارد پنل ‏کاربری خود در سامانه مسابقه شوند و با مشاهده صورت مساله، پاسخ‌های خود را در آن بارگذاری نمایند. پس از داوری پاسخ‌های مرحله غیرحضوری، نفرات برگزیده اعلام و به مرحله حضوری دعوت خواهند شد تا گزارش فعالیت تکمیل شده خود را ارائه نمایند.

 

 

 

 

چگونگی

 

۱. مرحله اول: ثبت نام از طریق دکمه "ثبت نام در مسابقه"

ثبت نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت انفرادي یا تیمی در اين مسابقه شرکت نمايند.

۲. مرحله دوم: ورود به پرتال مسابقه و پاسخگویی به صورت مساله

پاسخ سوالات بايد تا موعد مقرر در پرتال مسابقه آپلود شوند.

امتیازات کسب شده تا انتهای مسابقه به هیچ عنوان قطعی نبوده و در صورت مشاهده مواردی از نقض قانون، امتیاز فرد خاطی تغییر خواهد کرد.

۳. مرحله سوم: داوری و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

فهرست اسامي شرکت کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کردند از دو طريق بلاگ و کانال فن‌آورد در اوایل اردیبهشت سال ۹۷منتشر خواهد شد.

۴. مرحله چهارم: ثبت نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

۵. مرحله نهایی: حضور برگزیدگان در مسابقه حضوری

 

جوایز رشته مسأله‌یابی

۱. جایزه نفر اول:

۱۰ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

۳ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳. جایزه نفر سوم:

۱ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM