کارآفرینی

کارآفرینی

 

 

 

 

آینده را شروع کن!

 

فن‌آورد تنها یک رقابت نیست! فن‌آورد یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان. فن‌آورد با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت می‌نماید. اهدای جوایز مجموعاً بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان، اعطای گواهی معتبر، معرفی به سرمایه گذاران و فعالان این حوزه، کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر و شناسایی حوزه‌های فعال صنعت و بازار کار، تنها بخشی از مزیت‌های حضور در رقابت فن‌آورد است. مرحله اول این رقابت‌ها، از اسفندماه سال ۹۶ تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به صورت اینترنتی و مرحله نهایی آن، خردادماه سال ۹۷ در صدا و سیما به صورت حضوری (تلویزیونی) برگزار می‌گردد. فن‌آورد توانایی‌های واقعی شما را به چالش کشیده و شما را به بهترین‌ها متصل می‌کند!

 

 

 

 

مزایا

 

  1. این فراخوان امیدوار است به عنوان بزرگترین رقابت تخصصی در حوزه کارآفرینی ایران بتواند بخش خوبی از علاقه‌مندان و فعالان این حوزه را شناسایی و در راستای شکوفایی و اجرای ایده‌های برتر تسهیل کند.
  2. در خلال این رقابت، شرکت‌کنندگان می‌توانند با همتایان خود در یک گردهمایی تخصصی درحوزه کارآفرینی حضور پیدا کنند.
  3. این مسابقه برای سرمایه گذاران ریسک پذیر فرصت آشنایی با تیم‌های مستعد در راه اندازی کسب‌وکارهای خلاقانه را فراهم می‌نماید.

 

 

 

 

موضوع این دوره از رقابت

 

 

هدف از برگزاری این رقابت ایجاد بستری برای ساختن کسب و کارهای آینده است. صاحبان ایده میتوانند در یک رقابت برابر، به شناسایی فرصت‌های محیط پیرامون خود بپردازند، برای عملی شدن آنها برنامه‌ریزی کنند و شم کارآفرینی خود را بیازمایند.

داوران فن‌آورد موارد ذیل را برای رتبه‌بندی و احراز شایستگی طرح‌های ارسال شده در نظر خواهند داشت:

تیم: ارائه و اجرای ایده مورد نظر باید حتما در قالب یک فعالیت تیمی باشد.

تازگی (نو بودن): محصول یا خدمت جدید باید نو باشد یا به شیوهای جدید ارائه شود.

قابلیت رشد سریع: ایده اولیه ممکن است که در مراحل اولیه کوچک باشد اما باید قابلیت رشد سریع و تصاعدی را در زمان کوتاهی داشته باشد. این قابلیت ممکن از طریق اندازه بازار هدف، جدید بودن مدل کسب و کار و ...حاصل شود.

اجرایی بودن: مدل کسب و کار پیشنهادی میبایست موانع محیطی (اعم از فرهنگی، قانونی و ...) را در نظر گرفته باشد.

ایجاد ارزش: کسب و کار پیشنهادی میبایست ارزشی را به مشتریانش پیشنهاد دهد که آنها حاضر به پرداخت هزینه خرید یا استفاده از آن سرویس باشند.

تکرار پذیری: ارزش پیشنهادی کسب و کار باید به گونه‌ای باشد که هر مشتری مایل باشد به دفعات از آن استفاده کند.

 

 

 

 

شیوه اجرا

 

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته کارآفرینی در ‏دو مرحله و در سطح ملی برگزار می‌شود. شرکت کنندگان در مسابقه می‌بایست پس از ‏ثبت نام و دریافت "کد ثبت نام" و پس از اطلاع‌رسانی شروع مسابقه از راه ایمیل و پیامک وارد پنل ‏کاربری خود در سامانه مسابقه شوند و با مشاهده صورت مساله، پاسخ‌های خود را در آن بارگذاری نمایند. پس از داوری پاسخ‌های مرحله غیرحضوری، نفرات برگزیده اعلام و به مرحله حضوری دعوت خواهند شد تا گزارش کار و آثار تکمیلی خود را ارائه نمایند.

 

 

 

 

چگونگی

 

۱. مرحله اول: ثبت نام از طریق دکمه "ثبت نام در مسابقه"

ثبت نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت انفرادي یا تیمی در اين مسابقه شرکت نمايند.

۲. مرحله دوم: ورود به پرتال مسابقه و پاسخگویی به صورت مساله

پاسخ سوالات بايد تا موعد مقرر در پرتال مسابقه آپلود شوند.

امتیازات کسب شده تا انتهای مسابقه به هیچ عنوان قطعی نبوده و در صورت مشاهده مواردی از نقض قانون، امتیاز فرد خاطی تغییر خواهد کرد.

۳. مرحله سوم: داوری و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

فهرست اسامي شرکت کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کردند از دو طريق بلاگ و کانال فن‌آورد در اوایل اردیبهشت سال ۹۷منتشر خواهد شد.

۴. مرحله چهارم: ثبت نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

۵. مرحله نهایی: حضور برگزیدگان در مسابقه حضوری

 

جوایز رشته کارآفرینی

۱. جایزه نفر اول:

۱۵۰ میلیون تومان (قرارداد) + گواهی معتبر + معرفی به سرمایه‌گذاران + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

۳۰ میلیون تومان (قرارداد) + گواهی معتبر + معرفی به سرمایه‌گذاران + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳. جایزه نفر سوم:

۱۵ میلیون تومان (قرارداد) + گواهی معتبر + معرفی به سرمایه‌گذاران + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

بخش ویژه رشته کار آفرینی برای رده سنی زیر 18 سال

 

بدینوسیله به استحضار می‌رساند چهارمین دوره مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته کار آفرینی با جوایز ویژه بخش دانش‌آموزی برای رشته کارآفرینی برگزار خواهد شد. ثبت‌نام در رشته کار آفرینی فن‌آورد فرصتی است برای علاقه‌مندان در رده سنی زیر 18 سال تا با شرکت در این رقابت توانایی و مهارت خود را برای ایجاد یک کسب و کار بسنجند.

 

جوایز رشته کارآفرینی برای رده سنی زیر 18 سال

۱. جایزه نفر اول:

ثبت‌نام در دوره کار آفرینی مجموعه کاشف به ارزش 2.5 میلیون تومان + گواهی معتبر + معرفی به سرمایه‌گذاران + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

ثبت‌نام در دوره کار آفرینی مجموعه کاشف به ارزش 2.5 میلیون تومان + گواهی معتبر + معرفی به سرمایه‌گذاران + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳. جایزه نفر سوم:

ثبت‌نام در دوره کار آفرینی مجموعه کاشف به ارزش 2.5 میلیون تومان + گواهی معتبر + معرفی به سرمایه‌گذاران + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM