گرافیک

تصویر سازی و نقاشی دیجیتال ، هویت بصری ، تبلیغات ، UI Design

آینده را شروع کن!

فن‌آورد تنها یک رقابت نیست! فن‌آورد یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان. فن‌آورد با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت می‌نماید. اهدای جوایز مجموعاً بالغ بر 500 میلیون تومان، اعطای گواهی مهارت معتبر، معرفی به شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های دانش‌بنیان، کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر و شناسایی حوزه‌های فعال صنعت و بازار کار، تنها بخشی از مزیت‌های حضور در رقابت فن‌آورد است. مرحله اول این رقابت‌ها، بهمن‌ماه و به صورت اینترنتی و مرحله نهایی آن، اسفندماه سال جاری به صورت حضوری برگزار می‌گردد. فن‌آورد توانایی‌های واقعی شما را به چالش کشیده و شما را به بهترین‌ها متصل می‌کند!

هدف

 1. رقابت هنر فن­‌آورد در واقع یک فرآیند مهارت‌سنجی میان هنرمندان است.
 2. در رقابت هنر، مدرک و سابقه کاری هنرمندان آخرین اولویت جهت شناخت آن‌هاست، تکیه ما در این مسابقه به مهارت، هوش و نوآوری هنرمندان است.
 3. این فراخوان امیدوار است به عنوان یکی از بزرگترین مسابقات هنری ایران بخش خوبی از ماهرترین هنرمندان این حوزه را شناسایی و به جامعه‌های هنری و کارفرمایان پروژه‌های هنری متصل کند.
 4. از مهمترین اهداف این مسابقه ایجاد ارتباط میان هنرمندان و بازار کار حرفه‌­ای است.
 5. هنرمندانی که به منظور بالا بردن مهارت­‌های خود، درگیر فضای آکادمیک گشته و فرصت ارتباط‌­گیری با فضای کار را از دست داده­‌اند، در این مسابقه برای ایشان فرصتی ایجاد می‌­شود تا توانایی‌ها و مهارت‌های خود را اثبات کنند.
 6. شبکه‌سازی هنرمندان از اهداف این مسابقه است، در جریان مسابقه حضوری هنرمندان می‌­توانند با همتایان خود در یک گردهمایی بزرگ آشنا شوند.
 7. فن‌آورد تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت مسابقه، فرهنگ شایسته‌سالاری و توزیع فرصت عادلانه را جایگزین گزینش‌های ناسالم دیگر کند.

شیوه اجرا

 • مسابقات رشته هنر در دو سطح حضوری و مجازی برگزار می‌شود، در اغلب رشته‌ها، مسابقه مجازی مقدمه حضور در سطح دوم است و خود یک مسابقه مستقل محسوب نمی‌شود.
 • البته در برخی از رشته‌ها به علت فراهم نبودن زیرساخت برگزاری مسابقه حضوری و دیگر اقتضائات مختص آن رشته خاص رقابت صرفاً به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.
 • هنرمندان می‌بایست بعد از اعلان رسمی فراخوان مسابقه در سایت فن‌آورد ثبت نام کرده سپس رزومه‌های متنی و تصویری خود را ارسال کنند.
 • بعد از داوری میان هنرمندانی که رزومه ارسال کرده‌اند از حائزین شرایط جهت شرکت در مسابقه حضوری دعوت به عمل می‌آید.
 • ضمناً مسابقه حضوری در اواسط اسفندماه سال 96 برگزار می‌شود.

شیوه مسابقه حضوری:

 • صبح روز اول رقابت موضوع مسابقه به هنرمندان اعلام می‌شود و ایشان طی 3 روز رقابت فشرده فرصت دارند با کمک مربیان و اساتید تراز رشته هنر طرح‌های خود را نهایی کنند.
 • در انتهای 3 روز آثار تولیدی داوری شده و برندگان در مراسم اختتامیه اهدای جوایز اعلام خواهند شد.

نکته بسیار مهم:

 • با توجه به تجربه سالهای گذشته فن‌آورد رقابت در بخش مجازی بسیار فشرده خواهد بود از همین جهت بهتر است فرد صرفا بهترین آثار خود را به دبیرخانه اینترنتی ارسال کند.
 • کیفیت آثار ارسالی به عنوان رزومه بسیار مهم‌تر از کمیت آن است اما هنرمندان نباید فراموش کنند که در نهایت رزومه باید تبیین کننده توانایی فرد در گرایش خود باشد، پس بهترین‌های خود را ارسال کنید.
 • توجه داشته باشید در صورتی که رقابت در رشته‌ای صرفاً تک مرحله‌ای و به صورت غیرحضوری باشد این مسئله به اطلاع هنرمندان محترم خواهد رسید.

گرایش ها

گرایش‌های رشته گرافیک به صورت زیر است؛ در صورت افزوده شدن رشته یا رشته‌های جدید این موضوع از طریق کانال‌های خبری فن‌آورد به اطلاع عموم هنرمندان محترم خواهد رسید.

چگونگی

1. مرحله اول : ثبت نام از طریق لینک

امکان ارسال رزومه در تمام گرایش‌های هنری مرحله اول وجود دارد اما برای شرکت در مسابقه حضوری افراد تنها در یک گرایش برگزیده می­شوند.

ثبت‌­نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت کنندگان مي­توانند به صورتي انفرادي و يا گروهي در اين مسابقه شرکت نمايند.

پس از ورود به سامانه اینترنتی و وارد کردن اطلاعات آثار، کد ثبت نام برای هر فرد ارسال می­شود. در ضمن برگه قبول شرایط نیز باید توسط شرکت­کننده تأیید شود.

2. مرحله دوم: ارسال روزمه به صورت آنلاین (توضیحات بیشتر به صورت لینک /  دانلود فایل)

هنرمندان می‌توانند آثار خود را از طریق سامانه فن‌آورد بارگذاری کنند.

هر شرکت­کننده مجاز به ارسال حداقل ۳ اثر و حداکثر 20 اثر مي­باشد.

موضوع، تکنیک و شیوه اجرای آثار ارسالی آزاد می‌باشد.

آثار باید حداقل در سایز A4 و در فرمت JPG و با دقت 150DPI  و حداکثر حجم فایل 5 MB و به صورت RGB ارسال شوند.

لازم است سال طراحی، سفارش دهنده و عنوان پوستر نیز در توضیحات اثر به تفکیک ذکر شود.

نامگذاری آثار باید طبق الگوی مثال ذکر شده و به زبان انگلیسی انجام شود: نام و نام خانوادگی طراح، شماره تماس، شماره اثر. مثال: Hossein Sakha_09120000000_01

در پاسخ به رزومه­‌های ارسالی تاییدیه دریافت ارسال خواهد شد، لذا ایمیل‌هایی که پاسخ خودکار دریافت نکنند بدین معنی است که آثارشان به دبیرخانه نرسیده است.

آثار بايد تا موعد مقرر ارسال شوند.

شرکت­کنندگان در تمامی مراحل مسابقه مسئوليت اصل بودن و حق نشر آثار را بر عهده دارند. در صورت وجود هرگونه تعارض مطابق قوانین مربوطه برخورد خواهد شد. برگزارکننده میتواند در صورت بروز اختلاف دربارۀ حقوق معنوی آثـار، آنها را از مسابقه خارج کند و چنانچه این اختلاف پس از اهدای جوایز بروز کند، جایزۀ اهدایی را ملغی اعلام کند.

3. مرحله سوم: داوری آثار و رزومه­‌های ارسالی و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

معيار‌هاي مورد ارزيابي هيئت داوران :

 • اصالت
 • خلاقیت
 • کيفيت
 • خوانايي
 • ارتباط با مخاطب
 • کاربردی بودن اثر

فهرست اسامي شرکت‌کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کردند از دو طريق سايت و تماس تلفنی در اوایل اسفند منتشر خواهد شد.

4. مرحله چهارم: ثبت ­نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

5. مرحله پنجم: حضور برگزیدگان در مسابقه به مدت 3 روز در تاریخ 16، 17، 18 اسفندماه

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM