Gamification

 

 

 

 

آینده را شروع کن!

 

فن‌آورد تنها یک رقابت نیست! فن‌آورد یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان. فن‌آورد با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت می‌نماید. اهدای جوایز مجموعاً بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان، اعطای گواهی معتبر، معرفی به شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های دانش‌بنیان، کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر و شناسایی حوزه‌های فعال صنعت و بازار کار، تنها بخشی از مزیت‌های حضور در رقابت فن‌آورد است. مرحله اول این رقابت‌ها، از اسفندماه سال ۹۶ تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به صورت اینترنتی و مرحله نهایی آن، خردادماه سال ۹۷ در صدا و سیما به صورت حضوری (تلویزیونی) برگزار می‌گردد. فن‌آورد توانایی‌های واقعی شما را به چالش کشیده و شما را به بهترین‌ها متصل می‌کند!

 

 

 

 

مزایا

 

1. این فراخوان امیدوار است به عنوان اولین و بزرگترین رقابت تخصصی ایران در حوزه بازی‌آفرینی (Gamification)، بتواند بخش خوبی از فعالین و علاقه‌مندان این حوزه را جهت توسعه و حمایت از مفهوم بازی‌آفرینی در کشور شناسایی و در نهایت حمایت کند.
2. در این چالش هیجان انگیز، استعدادهای شناسایی شده به محیط‌ها و نیازهای واقعی کاری و صنعتی علاقه‌مند به این حوزه معرفی می‌شوند.
3. در خلال این رقابت تخصصی شرکت‌کنندگان می‌توانند با همتایان خود و فعالان متخصص در این حوزه در یک گردهمایی حضور پیدا کنند و جهت توسعه همکاری‌ها ارتباط بگیرند.

 

 

 

 

طرح مسأله

 

بازی‌آفرینی (gamification)، استفاده از خصوصیات و تفکرات بازی‌گونه در زمینه های فاقد ماهیت بازی است. بازی‌آفرینی (gamification) سعی در بیشینه‌سازی یادگیری و ارتباط کاربر با مفهوم مورد نظر، کاهش نرخ ریزش کاربران یا مخاطبان و افزایش مشارکت آن‌ها، افزایش فروش و درآمد، توسعه مفاهیم مرتبط با برند و مسئولیت اجتماعی و افزایش ‌رضایت مشتریان را دارد. هدف از برگزاری این رقابت، طراحی یک بازی است برای تغییر برخی عادات نامطلوب در سطح جامعه، عاداتی که مجموعه آن‌ها را سبک زندگی ناسالم دانسته و موجب بوجود آمدن انواع بیماری‌ها می شود. در این رقابت، شرکت‌کنندگان با توجه به تکنیک‌های بازی‌سازی عناوین ذکر شده در صورت مساله را بازی‌آفرینی (gamification) می‌کنند.

 

 

 

 

شیوه اجرا

 

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته Gamification در ‏دو مرحله و در سطح ملی برگزار می‌شود. شرکت کنندگان در مسابقه می‌بایست پس از ‏ثبت نام و دریافت "کد ثبت نام" و پس از اطلاع‌رسانی شروع مسابقه از راه ایمیل و پیامک وارد پنل ‏کاربری خود در سامانه مسابقه شوند و با مشاهده صورت مساله، پاسخ‌های خود را در آن بارگذاری نمایند. پس از داوری پاسخ‌های مرحله غیرحضوری، نفرات برگزیده اعلام و به مرحله حضوری دعوت خواهند شد تا گزارش فعالیت‌ها و آثار تکمیل شده خود را ارائه نمایند.

 

در این بررسی و داوری در این رشته بیشتر به موارد ذیل توجه می‌گردد:

  • سناریونویسی
  • طراحی بازی شامل
    • استفاده از تکنیک های بازی‌سازی
    • طراحی مراحل بازی
    • دسته بندی بازیکنان و طراحی اختصاصی برای دسته‌ها
  • طراحی بازی  چند نفره
  • توصیف و ارائه طرح بازی

 

 

 

 

چگونگی

 

۱. مرحله اول: ثبت نام از طریق دکمه "ثبت نام در مسابقه"

ثبت نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت انفرادي یا تیمی در اين مسابقه شرکت نمايند.

۲. مرحله دوم: ورود به پرتال مسابقه و پاسخگویی به صورت مساله

پاسخ سوالات بايد تا موعد مقرر در پرتال مسابقه آپلود شوند.

امتیازات کسب شده تا انتهای مسابقه به هیچ عنوان قطعی نبوده و در صورت مشاهده مواردی از نقض قانون، امتیاز فرد خاطی تغییر خواهد کرد.

۳. مرحله سوم: داوری و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

فهرست اسامي شرکت کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کردند از دو طريق بلاگ و کانال فن‌آورد در اوایل اردیبهشت سال ۹۷منتشر خواهد شد.

۴. مرحله چهارم: ثبت نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

۵. مرحله نهایی: حضور برگزیدگان در مسابقه حضوری

 

 

جوایز رشته بازی آفرینی (Gamification)

۱. جایزه نفر اول:

۲ میلیون تومان + ۵ میلیون تومان (قرارداد) گواهی معتبر  تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

۲ میلیون تومان + گواهی معتبر + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳. جایزه نفر سوم:

۲ میلیون تومان + گواهی معتبر  تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM