مهندسی برق الکترونیک

 

 

 

 

آینده را شروع کن!

 

فن‌آورد تنها یک رقابت نیست! فن‌آورد یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان. فن‌آورد با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت می‌نماید. اهدای جوایز مجموعاً بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان، اعطای گواهی مهارت معتبر، معرفی به شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های دانش‌بنیان، کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر و شناسایی حوزه‌های فعال صنعت و بازار کار، تنها بخشی از مزیت‌های حضور در رقابت فن‌آورد است. مرحله اول این رقابت‌ها، از اسفندماه سال ۹۶ تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به صورت اینترنتی و مرحله نهایی آن، خردادماه سال ۹۷ در صدا و سیما به صورت حضوری (تلویزیونی) برگزار می‌گردد. فن‌آورد توانایی‌های واقعی شما را به چالش کشیده و شما را به بهترین‌ها متصل می‌کند!

 

 

 

 

طرح مسأله

 

این دوره از رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته مهندسی برق الکترونیک، صرفا در یک گرایش برگزار شده و بر موضوع طراحی package آموزشی از کیت های الکترونیکی تمرکز دارد.شرکتکنندگان در رویداد فن‌آورد برق، در گام اول لازم است با بررسی جوانب مختلف فنی و تجاری، ایده خلاقانه ای برای کیت خود انتخاب نمایند. پس از انتخاب موضوع، نحوه طراحی و ویژگی‌های فنی کیت متناسب با کارکرد آن اهمیت به سزایی دارد. فن‌آورد برق در کنار توجه به طراحی و اجرای ایده‌های خلاقانه، تمرکز ویژه‌ای بر نحوه انتقال ایده‌ها و آموزش آن دارد. مستندسازی بهینه اطلاعات نیز به عنوان معیاری برای ارزیابی عملکرد تیم‌ها یا افراد شرکت کننده در این رویداد است. با طراحی و پیاده‌سازی کیت‌های الکترونیکی با ویژگی‌های ذکر شده، علاوه بر به نمایش گذاشتن دانش و مهارت خود در زمینه‌ الکترونیک، با ارائه یک فایل ویدئویی، نحوه ساخت کیت را به مخاطب آموزش می‌دهند.لازمه موفقیت در مسابقات، توانمندی در طراحی مدارات الکترونیک، ارائه تحلیلهای تجاری و اقتصادی، تهیه محتوای آموزشی و نوشتن گزارشات گویا و کامل است. فن‌آورد بنا دارد تا پس از پایان مسابقه، در صورت امکان بسته‌های آموزشی برگزیدگان برتر رقابت را با همکاری و مشارکت طراحان، تجاری نماید. 

 

 

 

 

مزایا

 

  1. این فراخوان امیدوار است به عنوان بزرگترین رقابت تخصصی در سراسر ایران بتواند بخش خوبی از متخصصین کارآمد را شناسایی کند.
  2. فن‌آورد در گرایش برق و الکترونیک، فرصتی برای دیده شدن خلاقیت هاست و رویدادی است که تحقق بخشیدن به ایده های خلاقانه را ممکن می‌سازد.
  3. کشور برای رشد موثر نیاز به رویدادی دارد که مسائل واقعی در آن شناسایی شده و راه حل مناسب برای آن ارائه گردد، فن‌آورد بنا  دارد تا این خلا را پر نماید.
  4. دانشجویان و فارغ التحصیلان برای شناخت بهتر از نیازهای امروز صنعت و معرفی شدن به بهترین شرکت‌های فنّاور، دانش‌بنیان و خصوصی کشور در فن‌آورد شرکت می‌کنند.
  5. در این چالش، افراد برتر و خلاق به جایگاه های شغلی مناسب و موثر معرفی می‌شوند.
  6. در خلال این رویداد شرکت‌کنندگان می‌توانند با همتایان خود در یک گردهمایی تخصصی حضور پیدا کرده و آشنا شوند.
  7. فن‌آورد تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت مسابقه، فرهنگ شایسته‌سالاری و توزیع فرصت عادلانه را جایگزین گزینش‌های ناسالم دیگر کند.

 

 

 

 

شیوه اجرا

 

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته مهندسی برق در ‏دو مرحله و در سطح ملی برگزار می‌شود. شرکت کنندگان در مسابقه می‌بایست پس از ‏ثبت نام و دریافت "کد ثبت نام" و پس از اطلاع‌رسانی شروع مسابقه از راه ایمیل و پیامک وارد پنل ‏کاربری خود در سامانه مسابقه شوند و با مشاهده صورت مساله، پاسخ‌های خود را در آن بارگذاری نمایند. پس از داوری پاسخ‌های مرحله غیرحضوری، نفرات برگزیده اعلام و به مرحله حضوری دعوت خواهند شد تا آثار تکمیلی خود را ارائه نمایند.

 

 

 

 

چگونگی

 

۱. مرحله اول: ثبت نام از طریق دکمه "ثبت نام در مسابقه"

ثبت نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت انفرادي یا تیمی در اين مسابقه شرکت نمايند.

۲. مرحله دوم: ورود به پرتال مسابقه و بارگذاری ویدئوی آموزشی

ویدئوی آموزشی و مستندات مربوطه بايد تا موعد مقرر برای مسابقه ارسال شود.

امتیازات کسب شده تا انتهای مسابقه به هیچ عنوان قطعی نبوده و در صورت مشاهده مواردی از نقض قانون، امتیاز فرد خاطی تغییر خواهد کرد.

۳. مرحله سوم: داوری و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

فهرست اسامي شرکت کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کردند از دو طريق بلاگ و کانال فن‌آورد در اوایل اردیبهشت سال ۹۷منتشر خواهد شد.

۴. مرحله چهارم: ثبت نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

۵. مرحله نهایی: حضور برگزیدگان در مسابقه حضوری

 

جوایز رشته مهندسی برق

۱. جایزه نفر اول:

۲ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی + بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

۱میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی + بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳ . جایزه نفر سوم:

۰.۵ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی + بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM