برنامه نویسی کامپیوتر

UI Develop ، Web Develop

 

 

 

 

آینده را شروع کن!

 

فن‌آورد تنها یک رقابت نیست! فن‌آورد یک اعتقاد است، اعتقاد به اینکه وقت آن شده ‌است که استعداد و تخصص افراد، آینده را رقم بزند نه مدرک و نمره آنان. فن‌آورد با روشی نوین و منحصر به فرد، مهارت‌های تخصصی و استعداد افراد را در رقابتی جذاب و چالش برانگیز محک زده و بهترین‌ها را شناسایی و حمایت می‌نماید. اهدای جوایز مجموعاً بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان، اعطای گواهی مهارت معتبر، معرفی به شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های دانش‌بنیان، کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر و شناسایی حوزه‌های فعال صنعت و بازار کار، تنها بخشی از مزیت‌های حضور در رقابت فن‌آورد است. مرحله اول این رقابت‌ها، از اسفندماه سال ۹۶ تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به صورت اینترنتی و مرحله نهایی آن، خردادماه سال ۹۷ در صدا و سیما به صورت حضوری (تلویزیونی) برگزار می‌گردد. فن‌آورد توانایی‌های واقعی شما را به چالش کشیده و شما را به بهترین‌ها متصل می‌کند!

 

 

 

 

مزایا

 

 1. افراد حرفه‌ای و توانمند در عرصه‌ی ‌برنامه‌نویسی می‌توانند دانش و مهارت خود را به شکلی استاندارد و روزآمد، در مقیاس کشوری بسنجند و معیاری برای عرضه توامندی‌های خود به سازمان‌ها کسب کنند.
 2. شرکت‌ها و سازمان‌ها با به چالش گذاشتن مسائل واقعی خود و تیم‌های برنامه‌نویسی با شرکت در فن‌آورد، فرصتی مغتنم در اختیار خواهند داشت تا تجربه‌ای از تعامل بُرد-بُرد را کسب نمایند.
 3. دانشجویان و فارغ التحصیلان برای شناخت بهتر از نیازهای امروز صنعت نرم‌افزار و معرفی شدن به بهترین شرکت‌های صنعتی کشور در فن‌آورد شرکت می‌کنند.
 4. افراد جویای کار، برای معرفی شدن به جایگاه شغلی متناسب با میزان توان‌مندی‌هایشان در فن‌آورد شرکت می‌کنند تا علاوه بر آگاهی از سطح دانش و مهارت خود در مقایسه با نیاز بازار هدف، در صورت کسب حدنصاب‌های فن‌آورد، گواهی معتبر مهارتی خود را  دریافت نمایند.
 5. فن‌آورد تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت مسابقه، فرهنگ شایسته‌سالاری و توزیع فرصت عادلانه را جایگزین گزینش‌های ناسالم دیگر کند.

 

 

 

 

شیوه اجرا

 

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته برنامه‌نویسی کامپیوتر در ‏دو مرحله و در سطح ملی برگزار می‌شود. شرکت کنندگان در مسابقه می‌بایست پس از ‏ثبت نام و دریافت "کد ثبت نام" و پس از اطلاع‌رسانی شروع مسابقه از راه ایمیل و پیامک وارد پنل ‏کاربری خود در سامانه مسابقه شوند و با مشاهده صورت مساله، پاسخ‌های خود را در آن بارگذاری نمایند. پس از داوری پاسخ‌های مرحله غیرحضوری، نفرات برگزیده اعلام و به مرحله حضوری دعوت خواهند شد تا آثار تکمیلی خود را ارائه نمایند.

 

 

 

 

گرایش‌ها

 

گرایش‌های رشته برنامه‌نویسی بر اساس نیازهای بازارکار و صنعت انتخاب شده و پرسش‌هایی که شما برای آن‌ها به رقابت خواهید پرداخت از بین مسائل چالشی سازمان‌های واقعی انتخاب شده‌اند و سپس به فرمت قابل طرح در قالب مسابقه درآمده‌اند. لذا علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند در گرایش‌های زیر در مسابقه شرکت نمایند:

هدف از برگزاری گرایش UI Develop، سنجش مهارت و توانمندی‌های تخصصی شرکت‌کنندگان در حوزه‌ی طراحی و توسعه‌ی نرم‌افزار سمت کاربر در وب است. مهارت شرکت‌کنندگان در زمینه‌ی توسعه JavaScript, CSS, HTML و طراحی تجربه کاربری (User Experience) صحیح سنجیده خواهد شد. لازم به توضیح است که این گرایش با بخش UI Design در رشته‌‌ی هنر، متفاوت است و بیشتر مهارت کدنویسی سمت کاربر به همراه جنبه‌های سهولت خوانایی کاربری شرکت‌کنندگان سنجیده خواهد شد و توانمندی‌های گرافیکی نظیر جنبه‌های هنری و دانش استفاده از نرم‌افزارهایی مانند فوتوشاپ یا ایلاستریتور تاثیری بر امتیاز افراد نخواهد داشت.

هدف فن‌آورد از برگزاری گرایش Web Develop به چالش گذاشتن توانمندی توسعه‌دهندگان در زمینه‌ی تولید نرم‌افزارهایی کارا، امن، سریع و کاربردپذیر است که مورد نیاز سازمان‌ها و شرکت‌های زیادی می‌باشد. فن‌آوردی‌ها با مهارت‌های زیر در این گرایش به رقابت خواهند پرداخت:

 • ارتباط با پایگاه‌داده
 • Authentication, Authorization
 • مباحث Performance در نرم‌افزارهای وب
 • توسعه نرم‌افزار و سرویس‌های مبتنی بر وب (REST Services, Web Pages)
 • رعایت نکات امنیتی وب حداقل (OWASP Top10)
 • مباحث روزآمد وب Push Notification, WebHook, WebAssembly و ...

 

 

 

 

چگونگی

 

۱. مرحله اول: ثبت نام از طریق دکمه "ثبت نام در مسابقه"

امکان ثبت نام در هر ۲ گرایش وجود دارد.

ثبت نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت انفرادي یا تیمی در اين مسابقه شرکت نمايند.

۲. مرحله دوم: ورود به پرتال مسابقه و پاسخگویی به صورت مساله

پاسخ سوالات بايد تا 4 اسفند ماه در پرتال مسابقه آپلود شوند.

شما براساس همه مهارت‌های موجود در هر گرایش ارزیابی می‌شوید. لذا در مرحله ارزیابی، بسته به قابلیت‌های پیاده‌ شده در راه حل و کدی که نوشته‌اید، پروژه شما مورد بررسی و امتیاز محاسبه خواهد شد. در پایان، این امتیازات بیان‌گر سطح مهارت شما در گرایشی که شرکت کرده‌اید خواهد بود.

امتیازات کسب شده تا انتهای مسابقه به هیچ عنوان قطعی نبوده و در صورت مشاهده مواردی از نقض قانون، امتیاز فرد خاطی تغییر خواهد کرد.

۳. مرحله سوم: داوری و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

فهرست اسامي شرکت کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کرده‌اند از دو طريق بلاگ و کانال فن‌آورد درتاریخ ۶ اسفند ماه ۱۳۹۶ منتشر خواهد شد.

۴. مرحله چهارم: ثبت نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

۵. مرحله نهایی: حضور برگزیدگان در مسابقه حضوری

 

جوایز رشته برنامه‌نویسی کامپیوتر (گرایش UI Develop)

۱. جایزه نفر اول:

۷ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

۲ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳. جایزه نفر سوم:

۱ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

 

جوایز رشته برنامه‌نویسی کامپیوتر (گرایش Web Develop)

۱. جایزه نفر اول:

۷ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۲. جایزه نفر دوم:

۲ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

۳. جایزه نفر سوم:

۱ میلیون تومان + گواهی معتبر مهارتی بورسیه شغلی بورسیه آموزشی + تندیس فن‌آورد + اعطای رتبه ملی

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM