برنامه نویسی کامپیوتر

UI Develop ، Web Develop

آینده را شروع کن!

فن‌آورد تلاش می‌کند تا در رقابت برگزار شده، افراد را با معیارهای استاندارد و روزآمد در رشته‌های مختلف برنامه‌نویسی، با به چالش گذاشتن مسائل دنیای واقعی که سازمان‌ها را به خود درگیر نموده‌ است، بسنجد. فن‌آورد شرکت‌کنندگان را ارزیابی و حامیان رقابت را به سوی شیوه‌ای جدید، برای حل مسائل خود و تأمین نیروی انسانی مورد نیازشان هدایت می‌کند. آگاهی دقیق از توانمندی‌ها و نیاز‌های آموزشی و مهارتی، و آشنایی با فضای مطرح در صنعت از جمله نتایج شرکت در فن‌آورد خواهد بود. فن‌آورد یک رویداد ملی است و همه کسانی که توانایی برنامه‌نویسی کامپیوتر را دارند می‌توانند‌ در آن شرکت ‌کنند و توانایی‌های خود را به چالش ‌کشند.

هدف

 1. افراد حرفه‌ای در عرصه‌ی ‌برنامه‌نویسی می‌توانند دانش و مهارت خود را به شکلی استاندارد و روزآمد، در مقیاس کشوری بسنجند و معیاری برای عرضه توامندی‌های خود به سازمان‌ها کسب کنند.
 2. شرکت‌ها و سازمان‌ها با به چالش گذاشتن مسائل خود و تیم‌های برنامه‌نویسی با شرکت در فن‌آورد، فرصتی مغتنم در اختیار خواهند داشت تا تجربه‌ای از تعامل بُرد-بُرد را کسب نمایند.
 3. دانشجویان و فارغ التحصیلان برای شناخت بهتر از نیازهای امروز صنعت نرم‌افزار و معرفی شدن به بهترین شرکت‌های صنعتی کشور در فن‌آورد شرکت می‌کنند.
 4. افراد جویای کار، برای معرفی شدن به جایگاه شغلی متناسب با میزان توان‌مندی‌هایشان در فن‌آورد شرکت می‌کنند تا علاوه بر آگاهی از سطح دانش و مهارت خود در مقایسه با نیاز بازار هدف، در صورت کسب حدنصاب‌های فن‌آورد، رزومه معتبر مهارتی خود را  دریافت نمایند.
 5. فن‌آورد تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت مسابقه، فرهنگ شایسته‌سالاری و توزیع فرصت عادلانه را جایگزین گزینش‌های ناسالم دیگر کند.

شیوه اجرا

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در رشته برنامه‌نویسی کامپیوتر در ‏دو مرحله و در سطح ملی برگزار می‌شود. داوطلبان شرکت در مسابقه می‌بایست پس از ‏ثبت نام و دریافت کد ثبت نام و پس از اطلاع‌رسانی شروع مسابقه از راه ایمیل و پیامک وارد پنل ‏کاربری بشوند و با مشاهده سوالات، پاسخ‌های خود را در آن بارگذاری نمایند. پس از داوری پاسخ‌های مرحله غیرحضوری، نفرات برگزیده اعلام و به مرحله حضوری دعوت خواهند شد.

گرایش ها

گرایش‌های رشته برنامه‌نویسی بر اساس نیازهای بازارکار و صنعت انتخاب شده و پرسش‌هایی که شما برای آن‌ها به رقابت خواهید پرداخت از بین مسائل چالشی سازمان‌های واقعی انتخاب شده‌اند و سپس به فرمت قابل طرح در قالب مسابقه درآمده‌اند. لذا علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند در گرایش‌های زیر در مسابقه شرکت نمایند:

هدف از برگزاری گرایش UI Develop، سنجش مهارت شرکت‌کنندگان در حوزه‌ی طراحی و توسعه‌ی نرم‌افزار سمت کاربر در وب است و‌ مهارت شرکت‌کنندگان در زمینه‌ی توسعه JavaScript, CSS, HTML و طراحی تجربه کاربری (User Experience) صحیح سنجیده خواهد شد. لازم به توضیح است که این گرایش با بخش UI Design در رشته‌‌ی هنر، متفاوت است و بیشتر مهارت کدنویسی سمت کاربر به همراه جنبه‌های سهولت خوانایی کاربری شرکت‌کنندگان سنجیده خواهد شد و توانمندی‌های گرافیکی نظیر جنبه‌های هنری و دانش استفاده از نرم‌افزارهایی مانند فوتوشاپ یا ایلاستریتور تاثیری بر امتیاز افراد نخواهد داشت.

هدف فن‌آورد از برگزاری گرایش Web Develop به چالش گذاشتن توانمندی توسعه‌دهندگان در زمینه‌ی تولید نرم‌افزارهایی کارا، امن، سریع و کاربردپذیر است که مورد نیاز سازمان‌ها و شرکت‌های زیادی می‌باشد. فن‌آوردی‌ها با مهارت‌های زیر در این گرایش به رقابت خواهند پرداخت:

 • ارتباط با پایگاه‌داده
 • Authentication, Authorization
 • مباحث Performance در نرم‌افزارهای وب
 • توسعه نرم‌افزار و سرویس‌های مبتنی بر وب (REST Services, Web Pages)
 • رعایت نکات امنیتی وب حداقل (OWASP Top10)
 • مباحث روزآمد وب Push Notification, WebHook, WebAssembly و ...

چگونگی

1. مرحله اول: ثبت نام از طریق لینک

امکان ثبت نام در هر 6 گرایش مرحله اول وجود دارد اما برای شرکت در مسابقه حضوری افراد تنها در یک گرایش برگزیده می‌شوند.

ثبت نام بدون محدودیت سنی و برای همگان آزاد است.

شرکت‌کنندگان بایستی به صورتي انفرادي در اين مسابقه شرکت نمايند.

پس از ورود به سامانه اینترنتی و وارد کردن اطلاعات فردی، کد ثبت نام برای هر ورود دریافت می‌شود

2. مرحله دوم: ورود به پرتال مسابقه و پاسخگویی به سوالات

پاسخ سوالات بايد تا موعد مقرر در پرتال مسابقه آپلود شوند.

قوانین مسابقه مرحله مجاز

برخی سوالات چند مرحله‌ای می‌باشند که مراحل آن قابل مشاهده نیست و شرکت‌کننده در حین مسابقه با آن مواجه می‌شود.

برای ارسال پاسخ باید کدهای پروژه خود را در قسمت مورد نظر آپلود کنید. علاوه بر کد باید یک فایل readme.md حاوی شماره سؤال، توضیحات مربوطه، ایمیل فرد جواب دهنده، زبان استفاده شده برای حل مساله و کتابخانه‌های استفاده شده باشد.

هیچ اسمی از شرکت‌کننده یا علامت و عبارت خاصی نباید داخل کدها باشد.

کد شما حتما باید اجرا شود. به کدهایی که به علت اشکالات اجرا نشوند نمره‌ای تعلق نمی‌گیرد. بنابراین بهتر است که برنامه‌ی شما ناقص باشد و تنها امتیاز بخش پیاده‌سازی شده را بگیرید تا اینکه به دلیل خطا در یکی از ماژول‌هایتان امتیاز کل پروژه را از دست بدهید. حتماً در فایل مستندات خود توضیحات ضروری جهت اجرا و تست کد خود را وارد کنید.

دقت داشته‌ باشید انجام هر قسمتی از سؤال نمره خود را دارد لذا هر اندازه از هر سؤال را که متوجه می‌شوید پیاده کنید. شاید همان بخش منجر به کسب امتیاز بیشتر برای شما باشد.

در سوالات چند مرحله‌ای، باید کد آپلود شده به همراه مستندات توسط شرکت‌کننده تایید شود و سپس به مرحله بعد منتقل می‌شود.

در صورت تایید یک مرحله، امکان بازگشت و تغییر در جواب وجود ندارد لذا برای پاسخ، دقت لازم را خرج دهید.

محدودیت تعداد ارسال کدها ۳ مرتبه می‌باشد.

در صورت تایید نهایی در مرحله پایانی، پاسخ‌ها به تیم داوری ارسال می‌گردد و امکان هیچ گونه تغییری در آن وجود ندارد.

رده بندی شرکت‌کنندگان براساس میانگین نمرات آنها در هر سوال می‌باشد که در جدول رده بندی قابل مشاهده است.

در مقابل نام هر شرکت‌کننده امتیاز کسب شده در صورت داوری و وضعیت داوری سوالات مشخص شده‌اند.

در صورت ارسال چندگانه برای یک سوال فقط جواب آخر مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و ارسال‌های قبلی نادیده گرفته خواهند شد.

شما براساس همه مهارت‌های موجود در هر گرایش ارزیابی می‌شوید. لذا در مرحله ارزیابی، بسته به قابلیت‌های پیاده‌ شده در راه حل و کدی که نوشته‌اید، پروژه شما مورد بررسی و امتیاز محاسبه خواهد شد. در پایان، این امتیازات بیان‌گر سطح مهارت شما در گرایشی که شرکت کرده‌اید خواهد بود.

امتیازات کسب شده تا انتهای مسابقه به هیچ عنوان قطعی نبوده و در صورت مشاهده مواردی از نقض قانون، امتیاز فرد خاطی تغییر خواهد کرد.

3. مرحله سوم: داوری و دعوت از برگزیدگان جهت حضور در مسابقه

فهرست اسامي شرکت کنندگاني که به مسابقه نهايي راه پيدا کردند از دو طريق سايت و تماس تلفنی در اوایل اسفند منتشر خواهد شد.

4. مرحله چهارم: ثبت نام در مسابقه حضوری توسط برگزیدگان

5. مرحله پنجم: حضور برگزیدگان در مسابقه به مدت 3 روز در تاریخ 16، 17، 18 اسفندماه

help@Fanavard.com © 2018 FANAVARD.COM